Kalender

2021

Lørdag 16. januar

Aksiom Ensemble

Kulturkirken Jacob

Klaus Lang, Messe

2020

Søndag 13. desember

Caféteatret

Aksiom Ensemble

Søndag 1. november

Sobra Scene, Ålesund

Triokonsert med Ai-Ling Chiu, fiolin og Aine Suzuki, bratsj

Musikk av Beethoven og Dohnanyi

Søndag 25. oktober

Bragernes kirke, Drammen

Telemark Kammerorkester

Musikk av Nordheim, Mendelssohn, Mozart og Bach

Tirsdag 27. oktober

Gamle Raadhus Scene, Oslo

Telemark Kammerorkester

Musikk av Nordheim, Mendelssohn, Mozart og Bach

Onsdag 28. oktober

Bibliotekets Aula, Fredrikstad

Telemark Kammerorkester

Musikk av Nordheim, Mendelssohn, Mozart og Bach

Lørdag 26. september

Trefoldighetskirken

Kl 1700 og 1930

Fauré Requiem med Oslo Filharmoniske kor

Mandag 14. september

Ultimafestivalen, Oslo

Kulturkirken Jakob

TERJUNGENSEMBLE

Herman Vogt: Den annen sang (2020, WP) Variasjoner over Herre Gud ditt dyre navn og ære
Agnes Pettersen: Å være i livet (2020, WP)
Ørjan Matre: Und mig, Gud et lite Rom (2020, WP)
Ørjan Matre: Nu dagens lys sig sniger hen (2020, WP

Onsdag 9. september

Hamar Domkirke, Hamar

Kl 1900

Norwegian Sounds

Musikk av Tveitt, Vaage, Norheim og Nordhagen

Tirsdag 8. september

Gamle Raadhus Scene, Oslo

Kl 1900

Norwegian Sounds

Musikk av Tveitt, Vaage, Norheim og Nordhagen

https://www.facebook.com/events/294860674904613/

Mandag 7. september

Lund Kirke, Kristiansand

Kl 1900

Norwegian Sounds

Musikk av Tveitt, Vaage, Norheim og Nordhagen

Fredag 28. august

Gamle Raadhus Scene

Kl 1800

Solosuite av Marcus Paus, under boklansering av forfatter Guilio d´Amicos bok om det norske retrogardemiljøet

Søndag 23. august

Vigelandsmuseet

Kl 1400

Med Ophelia Ragtime Orchestra

Lørdag 30. mai

Newtone Studio,

Streamingkonsert for Idagio 

Med Mari Silje Samuelsen

Søndag 22. februar

Vigelandsmuseet

kl 1300

Schubert: Oktett

Urframføringer av Pavle Cajic og Anders Torgundrød Røshol

Tirsdag 11. februar

nyMusikk, Platous gate 18, Oslo

Stefan Prins: Ensuite for solo cello

Onsdag 5. februar

Komponistworkshop, Bergen Nasjonale Opera/Future Opera

Lørdag 1. og søndag 2. februar

Ålesund Kammermusikkfestival

www.alesundkammermusikk.no

 

 

2019

Mandag 19. august

ter Jung ensemble, plateinnspilling

Onsdag 21. august

Galleri Stallen, Horten

kl 1930

Volt Ensemble

Torsdag 22. august

Meieriet Kulturhus, Leknes

kl 1900

Volt Ensemble

Fredag 23. august

 

Henningsvær kirke 

kl 1900 

Volt Ensemble

Trevarefabrikken, Henningsvær

kl 2100

Volt Ensemble

Lørdag 24. august

U.L. Lysbøen, Ramberg

kl 1900 og 2130

Volt Ensemble

 

 

Mandag 2. september

Gloppen Musikkfest

 Fjaler, UWC, Flekke

Satellitt - Kringla Heimsins

kl 2000

Ingvild Nesdal Sandnes, cello

Berit Billingsø, klaver

Tirsdag 3. september

Gloppen Musikkfest

Ferda heim, reisa innover, Meditasjonskonsert, Vereide kyrkje

kl 2100

Bjarne Magnus Jensen - fiolin | Catharina Chen - fiolin | Aine Suzuki - bratsj | Audun Sandvik - cello | Ingvild Nesdal Sandnes - cello | Peter Fridholm - fløyte | Bjørn Nyman - klarinett | Vereide Kyrkjekontor

Onsdag 4. september

Gloppen Musikkfest

Kulturhuset Gamlebanken, Nordfjordeid

Satelitt, Kringla Heimsins

kl 1900

Per Kristian Skalstad, fiolin

Ingvild Nesdal Sandnes, cello

Torsdag 5. september

Gloppen Musikkfest

Åpningskonsert

Kultursalen, Trivselshagen, Gloppen

kl 1800

Ingrid Andsnes - klaver | Per Kristian Skalstad - fiolin | Bjarne Magnus Jensen - fiolin | Catharina Chen - fiolin | Aine Suzuki - bratsj | Audun Sandvik - cello | Ingvild Nesdal Sandnes - cello | Peter Fridholm - fløyte | Bjørn Nyman - klarinett | Julius Pranevicius - horn | Alessandro Caprotti - fagott | Simona Sindrestean - obo | Magnus Staveland - tenor | Hanne Oftedal - forteljar

Fredag 6. september

Gloppen Musikkfest

bdhuset, Breimsvegen 1518

kl 1800

Catharina Chen - olin | Per Kristian Skalstad - fiolin | Aine Suzuki - bratsj | Audun Sandvik - cello | Ingvild Nesdal Sandnes - cello | Peter Fridholm - fløyte | Julius Pranevicius - horn

 

Gloppen Musikkfest

Tangofest

Trivselshagen, Sandane

kl 2000

Marius Flatby - kontrabass | Catharina Chen - fiolin | Aine Suzuki - bratsj | Ingvild Nesdal Sandnes - cello |

Kristian Lindberg - klaver

Fredag 4. oktober

Kampen kirke, Oslo

Kl 1900

Ensemble Temporum

Jon Øvind Ness - Nithkræft

Arnold Schönberg - Pierrot Lunaire

Søndag 6. oktober

Vinger Kirke, Kongsvinger

kl 1800

Med Berit Billingsø, klaver

9. - 23. oktober

Europaturné med Oslo Filharmoniske Orkester

https://ofo.no/no/kalender

Tirsdag 3. desember

Kulturkirken Jakob

White x-mas lies

Magne Furuholmen

Onsdag 4. desember

Kulturkirken Jakob

White x-mas lies

Magne Furuholmen

Mandag 16. desember

ter Jung ensemble, plateinnspilling

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle